Комп'ютерна томографія (КТ)

Сучасна й ефективна технологія багатозрізової комп’ютерної томографії ( БЗ КТ) застосовується з середини 90-х років. Наразі, в Універсальній клініці «Оберіг» працює перший в Україні 64-зрізовий КТ Aquillion- 64 ТОSHIBA.

Переваги 64-зрізного КТ ТОSHIBA:

  • Максимально можлива розподільча здатність, яка дозволяє виявити найменші зміни внутрішніх органів, недоступні для моделей КТ минулих поколінь;
  • Значне скорочення часу обстеження;
  • Вивчення однієї анатомічної ділянки лише за 5-7 хвилин, замість звичайних 20-30, а загальний час включення рентгенівської трубки не перевищує 30 секунд, що дозволяє в багато разів знизити отриману дозу рентгенівського опромінення.

Таким чином, зменшення часу процедури скорочує необхідність знаходитися в одному положенні тривалий час, надовго затримуючи подих. Це особливо важливо для дітей, пацієнтів із інтенсивними болями чи з обмеженими рухами; при наявності серцевої і дихальної недостатності, боязні замкнутого простору (клаустрофобії).

При обробці зображень апарат створює тривимірні моделі органів, судин і суглобів, що підвищує діагностичну точність і дає можливість лікарю поставити точний діагноз, вибрати оптимальний підхід до лікування захворювань. Такі зображення незамінні для онкології, судинної хірургії, нейрохірургії, неврології, абдомінальної хірургії й урології.

Спіральна КТ-ангіографія – останнє досягнення рентгенівської комп’ютерної томографії. На відміну від звичайного КТ, обстеження проводиться в момент внутрішнього введення водорозчинної неіонної контрастної речовини. Контрастна речовина вводиться у вену без складних хірургічних маніпуляцій, пов’язаних із проведенням внутрішньоартеріального катетера до органу, який обстежується. Це дозволяє проводити обстеження в амбулаторних умовах протягом 40-50 хвилин і повністю усунути ризик виникнення ускладнень, спричинених хірургічними маніпуляціями. Різко знижується променеве навантаження на пацієнта та значно зменшується вартість обстеження.

КТ-ангіографія на нашому апараті повністю замінює скринінгову (діагностичну) ангіографію і значно перевершує УЗ-дослідження судин.

Обстеження судин проводиться без артефактів. Ресурс апарата дає можливість вивчити будь-які зміни на протязі всієї судини, що, в свою чергу, допомагає лікарю побачити щільність і зрілість бляшок серцевих артерій, виявити ознаки тромбозу (закупорки) судин найменшого калібру в будь-якій частині тіла. Завдяки цьому, є можливість попередити виникнення інфарктів та інсультів.

Дослідження органів дають можливість виявити найменші зміни в їх структурі, а п'яти- сегментарна реконструкція серця - візуалізувати його роботу в реальному режимі. Наші спеціалісти можуть побачити на екрані будь-які ділянки внутрішніх органів, не завдаючи Вам болю чи дискомфорту.

При виявленні більшості патологій необхідне вживання контрастних засобів (вирішується лікарем, що проводить обстеження). Це дає можливість підвищити рівень візуалізації, а значить і точність постановки діагнозу. Як і інші рентгенологічні дослідження, КТ – дослідження має бути строго обгрунтовано.

Підготовка до комп’ютерної томографії

Підготовка до комп’ютерної томографії, за винятком віртуальної гастроскопії і колоноскопії, не потрібна.

Підготовка пацієнта до проведення віртуальної гастроскопії

У день проведення обстеження необхідно утриматися від вживання їжі.

Підготовка пацієнта до проведення віртуальної гастроскопії

У день проведення обстеження необхідно утриматися від вживання їжі.

Підготовка пацієнта до проведення віртуальної колоноскопії

За 2-3 доби до проведення процедури:

  • виключити з раціону: свіжі фрукти (малина, смородина, виноград, ківі – в будь-якому вигляді), зелень, ягоди, гриби, квасоля, горох, чорний хліб, насіння, горіхи, газовані напої, молоко, м’ясо, риба в соусі, ковбаса. Не приймати активоване вугілля і препарати з вмістом заліза!

  • можна: бульйон, відварні м’ясо, риба, пташине філе, сир, білий хліб (сухарі або вчорашній), домашнє печиво без волокон, чай, кава, негазовані напої, фруктові соки без м’якоті. Також продовжуйте приймати послаблюючі препарати, якщо Ви звичайно використовуєте їх.

Можливе навіть деяке збільшення їхньої дози.

В день перед дослідженням дозволена тільки рідка їжа (фільтрований м’ясний бульйон, кисіль, освітлений сік без м’якоті, крім соків червоного та фіолетового кольорів, негазовані напої).

Тип підготовки День перед дослідженням День дослідження
Одноетапна підготовка 13.00 – останній прийом їжі
15.00 – 19.00 – прийом розчину Фортрансу
Дослідження виконується в першій половині доби
Двохетапна підготовка 15.00 – останній прийом їжі
17.00 – 19.00 – прийом розчину Фортрансу (2 л)
7.00 – 9.00 – прийом розчину Фортрансу – 2л
Дослідження виконується в другій половині доби

Для якісної очистки Фортранс необхідно приймати з розрахунку не менше ніж 1 пакетик на 1 літер води на кожні 15-20 кг маси тіла. Змінювати пропорцію (зменшувати кількість рідини) не можна. Розчин пити поступово, по 1 літру протягом 1 години, по 1 стакану за 15 хвилин окремими ковтками. Приблизно за 1 годину після початку прийому з’являються безболісні рідкі випорожнення. Випорожнення кишечнику завершиться виділенням прозорої або злегка забарвленої рідини через 2-3 години після прийому останньої дози Фортрансу. Прийом Фортрансу необхідно завершити за 3-4 години до початку дослідження. Розчин має солодкуватий присмак. Для покращення смаку Фортранс можна пити охолодженим і вижати в розчин дольку цитрусових.

Рекомендації після проведення віртуальної колоноскопії

Розпочинати прийом їжі можливо не раніше 2 годин після процедури. Їсти потрібно невеликими порціями (200-300 г). Вживати можна варену, запечену або тушковану їжу. Обмежити вживання сирої їжі (термічно не обробленої). Виключити продукти, які ведуть до утворення газів: свіжі фрукти, овочі, зелень, квасоля, горох, ягоди, чорний хліб.

Фахівці

Яковенко Олена Володимирівна
Яковенко Олена Володимирівна

Лікар рентгенолог
Фахівець з МСКТ
25 років медичного стажу

Власенко Олександр Григорович
Власенко Олександр Григорович

Лікар-рентгенолог
Фахівець з МСКТ
16 років медичного стажу

Луцька Марія Сергіївна
Луцька Марія Сергіївна

Лікар-рентгенолог
Спеціаліст по МСКТ
11 років медичного стажу

Інновації

Відео-бібліотека