Комп'ютерна томографія (КТ)

Сучасна й ефективна технологія багатозрізової комп’ютерної томографії (БЗ КТ) застосовується з середини 90-х років. Наразі, в Універсальній клініці «Оберіг» працює перший в Україні 64-зрізовий КТ Aquillion- 64 ТОSHIBA.

Переваги 64-зрізного КТ ТОSHIBA:

  • Максимально можлива розподільча здатність, яка дозволяє виявити найменші зміни внутрішніх органів, недоступні для моделей КТ минулих поколінь;
  • Значне скорочення часу обстеження;
  • Вивчення однієї анатомічної ділянки лише за 5-7 хвилин, замість звичайних 20-30, а загальний час включення рентгенівської трубки не перевищує 30 секунд, що дозволяє в багато разів знизити отриману дозу рентгенівського опромінення.

Таким чином, зменшення часу процедури скорочує необхідність знаходитися в одному положенні тривалий час, надовго затримуючи подих. Це особливо важливо для дітей, пацієнтів із інтенсивними болями чи з обмеженими рухами; при наявності серцевої і дихальної недостатності, боязні замкнутого простору (клаустрофобії).

При обробці зображень апарат створює тривимірні моделі органів, судин і суглобів, що підвищує діагностичну точність і дає можливість лікарю поставити точний діагноз, вибрати оптимальний підхід до лікування захворювань. Такі зображення незамінні для онкології, судинної хірургії, нейрохірургії, неврології, абдомінальної хірургії й урології.

Спіральна КТ-ангіографія – останнє досягнення рентгенівської комп’ютерної томографії. На відміну від звичайного КТ, обстеження проводиться в момент внутрішнього введення водорозчинної неіонної контрастної речовини. Контрастна речовина вводиться у вену без складних хірургічних маніпуляцій, пов’язаних із проведенням внутрішньоартеріального катетера до органу, який обстежується. Це дозволяє проводити обстеження в амбулаторних умовах протягом 40-50 хвилин і повністю усунути ризик виникнення ускладнень, спричинених хірургічними маніпуляціями. Різко знижується променеве навантаження на пацієнта та значно зменшується вартість обстеження.

КТ-ангіографія на нашому апараті повністю замінює скринінгову (діагностичну) ангіографію і значно перевершує УЗ-дослідження судин.

Обстеження судин проводиться без артефактів. Ресурс апарата дає можливість вивчити будь-які зміни на протязі всієї судини, що, в свою чергу, допомагає лікарю побачити щільність і зрілість бляшок серцевих артерій, виявити ознаки тромбозу (закупорки) судин найменшого калібру в будь-якій частині тіла. Завдяки цьому, є можливість попередити виникнення інфарктів та інсультів.

Дослідження органів дають можливість виявити найменші зміни в їх структурі, а п'яти- сегментарна реконструкція серця - візуалізувати його роботу в реальному режимі. Наші спеціалісти можуть побачити на екрані будь-які ділянки внутрішніх органів, не завдаючи Вам болю чи дискомфорту.

При виявленні більшості патологій необхідне вживання контрастних засобів (вирішується лікарем, що проводить обстеження). Це дає можливість підвищити рівень візуалізації, а значить і точність постановки діагнозу. Як і інші рентгенологічні дослідження, КТ – дослідження має бути строго обгрунтовано.

Підготовка до комп’ютерної томографії

Особлива підготовка до комп’ютерної томографії, за винятком віртуальної колоноскопії, не потрібна. При КТ черевної порожнини та органів малого тазу пацієнт випиває порціями 1-1,5 л води (негазована, звичайна вода) протягом 1-1.5 год. до дослідження. У випадку проведення КТ з внутрішньовенним контрастуванням – не вживає їжу за 4 год до обстеження.

Підготовка пацієнта до проведення віртуальної колоноскопії

Для правильної інтерпретації отриманих даних до початку дослідження потрібно надати всю необхідну клінічну інформацію, виписки, а також дані попередніх колоноскопій та інших досліджень лікарю. Обов’язково повідомте лікаря про ліки, які Ви приймаєте, про алергії на медпрепарати, якщо вона у Вас є, про наявні захворювання (включно з ВІЛ-інфекцією, вірусними гепатитами та ін.). Для проведення процедури необхідно очистити кишківник. Ознайомтесь, як підготуватись до колоноскопії, перейшовши за посиланням.

Фахівці

Яковенко Олена Володимирівна
Яковенко Олена Володимирівна

Лікар рентгенолог
Фахівець з МСКТ
26 років медичного стажу

Луцька Марія Сергіївна
Луцька Марія Сергіївна

Лікар-рентгенолог
Спеціаліст по МСКТ
11 років медичного стажу

Власенко Олександр Григорович
Власенко Олександр Григорович

Лікар-рентгенолог
Фахівець з МСКТ
17 років медичного стажу

Інновації

Відео-бібліотека